Photo of Politician Francis
                        Hare

UK Parliament

Committee House Date
EU Sub-Committee F - Home Affairs * Dec 2003 - Nov 2007
Library and Computers Sub Committee * Nov 1999 - Nov 2002

Professional Life

Job title Organisation Date
Landowner 1985 -

Public Life

Job title Organisation Date
Trustee Michael Sieff Foundation 2008 -

Wiki
Date Proposed Bill Title
Sponsored Bills Policy Area
Date Sponsored Date Proposed Bill Title
Cosponsored Bills Policy Area
Position Date From Date to District Branch Party State
House of Lords
Introduced House
Passed House
Introduced Senate
Passed Senate
To President
Became Law
Sponsors
Cosponsors
YearPartyAmount
Vote Date Vote Bill Title
Name Position Date Joined Branch
Politician Party Purpose Type Date Amount
Type Address
TypeContacts
Capitol Telephone 020 7219 5353